Halı bazı mekanlar için önemli bir yatırımdır. Birçok kişi halı bakımına gerek olmadığını sadece süpürülmesi gerektiğini söyler. Kötü tavsiyeler sonucunda halılarınızı yıkatma ihtiyacı olacaktır.

Halı Temizleme Hakkında Yaygın Efsaneler

Efsane: Halımızı 1 yıl dolmadan temizlemeye gerek yok.

Gerçek: Birçok kişi halı kirli görünmüyorsa herhangi bir temizliğe ihtiyacı olmadığını düşünüyor. Ancak halının görülebilir derecede kirli olmasını beklerseniz muhtemelen hasar görmüş demektir. Aslında, gözle görülemeyen toz ve kum muhtemel en çok hasara neden olur. Halının içindeki kir, onu yok edecek şeydir. Halıdaki derin kiri sadece elektrikli süpürge ile çıkartamazsınız.

Efsane: Temizlendikten Sonra Halı Çeker.

Gerçek: Halı yüksek sıcaklıkta yıkanır veya düzgün kurumazsa çeker. Ilık suyla sonuç verebilen çevre dostu bileşenler ve güçlü vakum çok önemlidir. Bu nedenle halınızı temizlemek için bir profesyonel kiralamanız önerilir. Profesyonel bir yerinde halı temizliği halınızın düzgün kuruyacağından emin olmanızı sağlayacaktır.

Efsane: Halılarımızı Her Gün Süpürmeye Gerek Yoktur.

Gerçek: Halılarınızı haftada bir kez fırçalı elektrik süpürgeyle vakumlatmanız gerektiğini duymuş olabilirsiniz. Uzmanlar, halıda kirin oluşmasını önlemek için günlük vakumlamayı önerirler. Bu sadece halının temiz kalmasına yardım etmez aynı zamanda görünmeyen kirleticileri de azaltır. Ayrıca, her gün süpürme, halının ömrüne yıllar katabilir.

Efsane: Mağazadan satın alınan ürünleri ve teçhizatı kullanırsam profesyonelce temizleme ihtiyacım olmaz.

Gerçek: Mağazadan satın aldığınız ürünler ve ekipmanlar, profesyonellerin kullandığı ürünlerle karşılaştırılmaz. Bu ürünler sadece halı ve sağlığınıza ciddi zarar verebilecek sert kimyasallara sahip değildir. Dahası, bu ürünler bile kesin sonuç vermeyebilir. Aslında, mağazadan satın alınan ürünleri kullanan insanların yüzde 33’ü halının rengine zarar veriyor.
Profesyonel bir yerinde yıkama hizmeti almamıza gerek yok diyorsanız bir kez daha düşünmelisiniz. Zira mekanınızın ihtişamı ve sağlığınız halı ve döşemelerinizin ne ölçüde temiz olduğuna bağlı.
Şanlıurfa Ve İlçelerinde Halı Kaplı Zeminlerinizin uzmanlarımız Tarafından Temizlenmesi İçin Bize Ulaşın
Halı Temizleme Yanlış Bilinen Efsaneler